De eerste namen uit het programma van Gaudeamus Festival 2025 zijn vandaag aangekondigd. Ook is vandaag de kaartverkoop van alle dagtickets van start gegaan. Van 10 t/m 14 september presenteren we dit jaar, tijdens ons 80e jubileum, meer dan 45 concerten, interdisciplinaire performances, de Gaudeamus Award, workshops, lezingen en een seminar.
Tijdens het openingsconcert betreden Zeno van den Broek, HIIIT en Percussions de Strasbourg het podium samen met vier percussierobots en presenteert Gaudeamus Award-nominee Yaz Lancaster alle facetten van diens kunstenaarschap – van gecomponeerde muziek tot death ambient. Ter gelegenheid van de herdenking van het honderdste geboortejaar van de Italiaanse componist Luciano Berio presenteren Het Muziek (per september de nieuwe naam van Asko|Schönberg) en Silbersee een nieuwe versie van diens eclectische Recital (for Cathy), gekoppeld aan nieuw werk van Karmit Fadael.
Gaudeamus zoekt al jaren het grijze gebied tussen de gecomponeerde muziek en popmuziek op, dit jaar met een geluidsinstallatie van Tessa Douwstra (LUWTEN) met regisseur Kenza Koutchoukali en ontwerper Marlou Breuls (House of Rubber), een radicale, genres overstijgende performance van Thomas Azier en het avontuurlijke Cello Octet Amsterdam, dat op de zaterdagavond twee verschillende concerten speelt met twee avontuurlijke popmusici: Nyokabi Kariũki en Nana Adjoa.
Het geroemde Quatuor Bozzini viert tijdens het festival zijn vijfentwintigjarig jubileum met drie optredens en de Nederlandse componist Eva Beunk en de Oostenrijkse kunstenaar Adrian Gutzelnig nodigen je uit in hun Gesamtkunstwerk Netelland: een minifestival op Fort Maarsseveen waarin een visie op het jaar 2169 wordt getoond.
Alle concerten zijn te bezoeken met een dagkaart of een passe-partout; enkel voor Netelland op vrijdag, zaterdag en zondag moet je een apart los kaartje kopen, of een dagkaart met Netelland-toeslag.