Gaudeamus draait helemaal om het geven van kansen aan jonge makers, in de hoop hun carrière van de grond te laten komen. In deze serie artikelen nemen we contact op met enkele van de artiesten waar we in het verleden mee samengewerkt hebben om te zien waar ze nu staan in hun carrière. Aflevering 2: Anna Korsun, winnaar van de Gaudeamus Award 2014.
Waar ben je op dit moment mee bezig?
Momenteel ben ik bezig met het componeren van een stuk voor koor, dat in première zal gaan op het Luzern Festival. Het is een spannend proces waarmee ik een nieuwe sonische ervaring kan creëren door te werken met een van mijn favoriete instrumenten: de menselijke stem.
Hoe kijk je terug op de samenwerking met Gaudeamus en welke rol heeft het gespeeld in je carrière?
De samenwerking met Gaudeamus was een cruciaal hoofdstuk in mijn reis als componist. Het bood mij de kans van onschatbare waarde om niet alleen mijn composities tot leven te horen komen in live uitvoeringen van hoge kwaliteit, maar ook om stukken te maken die resoneerden met mijn artistieke visie. De ervaring was overweldigend positief en stimuleerde mijn groei en vertrouwen in het veld.
Welke blijvende invloed heeft de samenwerking met Gaudeamus op het werk dat je nu maakt?
De creatieve vrijheid die ik genoot tijdens het werken met Gaudeamus – het kiezen van mijn eigen instrumentatie, het omgaan met enthousiaste niet-professionele zangers en het horen resoneren van mijn muziek binnen een uitzonderlijke akoestiek – heeft mijn huidige werk diepgaand beïnvloed. Het zorgde voor een dieper gevoel van zelfvertrouwen in mijn muzikale uitingen, en moedigde me aan om mijn stem in de wereld van compositie te blijven verkennen en definiëren.