Klik op het toestaan van cookies om de playlist te beluisteren

Festival

M Alberto – RADIO VITÓ

Dit event heeft inmiddels plaatsgevonden. Klik hier voor ons actuele concertprogramma.

Theatermaker, muzikant-poëet en artiest-onderzoeker M Alberto, geboren in Curaçao en woonachtig in Nederland, maakt spirituele performancekunst waarin hen stem geeft aan zwart, queer, anarchistisch en sekswerker-activisme. Tijdens Gaudeamus Festival presenteert hen hun nieuwe performance RADIO VITÓ: een muzikaal essay-gedicht over verzet en het durven verbeelden van radicale verandering.

In RADIO VITÓ (onder)zoekt M met een internationaal acht-koppig ensemble van vernieuwende makers/musici een vorm waar compositie, poëzie en improvisatie gelijkwaardig zijn. De teksten zijn gebaseerd op een doorlopend onderzoek naar bijzondere figuren in de Caraïbische canon en verhalen van mensen uit heel de wereld die zich, op kleine of grote schaal, verzetten.

Met ondersteuning van Fonds Podiumkunsten.

Opmerking: Dit is de uitvoering van een werk in uitvoering. Er kunnen zich verrassingen voordoen. In geval van technische problemen kunnen delen opnieuw worden gestart enz. of kunnen er nieuwe ideeën ontstaan.

LET OP: Triggerwaarschuwing & kijkersdiscretie – De tweede helft van de voorstellingen bevat beschrijvingen van politiek geweld en reacties daarop. Deze behoren tot het domein van het vertellen van verhalen; de geïnterviewden, artiesten en het festival keuren geen enkele schadelijke daad goed.


UITVOERENDEN

VEHICLE/PASSENGER:
M Alberto - Poetry, Electronics, Saxophone
Lesley Mok - Drums, Percussion
Florian Herzog - Double Bass & Electronics

Chris Williams - Trumpet & Electronics
David Leon - Woodwinds
Yung-Tuan Ku - Mallet Percussion & Electronic Percussion
Thora Sveinsdottír - Viola
Annie Tangberg – Cello

CREDITS

Text, musical composition, audio & visual collage: M Alberto
Poems "Bula #2" and "Bula #1" by Ralph Winedt
All other Poems by M Alberto
Costume by Lou Elie Dit Cosaque
Interviews recorded between 2023 and 2025 by M.
Pre-recorded music samples: Ralph Winedt, Luke Stewart, M, Pitou, Claron
McFadden and others.

Thanks to Gaudeamus, Explore the North and Studio Possible Futures

Partners